Politicieni

Toată campania delirantă anti-Călin Georgescu e de fapt o campanie pro-Călin Georgescu

Călin Georgescu ar fi luat 59- 60% la alegerile de duminică. După lovitura de stat putinistă dată de PSD și PNL, vineri, procentul s-a dus probabil la 65-70%

Și asta pentru majoritatea categorică din populația care votează în România pur și simplu:

  1. Nu vrea ca România să mai fie implicată în războiul din Ucraina.
  2. Nu mai vrea o politică externă în genunchi pe la Bruxelles.
  3. Nu mai vrea prostii woke băgate pe gât că așa ”dă bine” european.
  4. Vrea un stat care să cheltuiască banii României pentru România, nu pentru Ucraina.
  5. Vrea alte figuri decât actuala clasă politică mainstream.

De aceea, toată campania asta delirantă anti-Călin Georgescu este de fapt o campanie pro-Călin Georgescu.

Când Gâdea și Prelipceanu înjură pe Georgescu, cei 60-70% sunt și mai convinși că Georgescu este mai potrivit.

Când șorici groși de la PSD și PNL ies la tv să spună că de fapt ”a trecut glonțul pe lângă noi”, 60-70% din români nu pot să vadă decât niște porci comentând fericiți că au scăpat de ignatul ăsta….

Imbecilitățile cu legionari vehiculate de bulele media nu fac decât să….reabiliteze legionarismul.

Oamenii ăștia trebuie să înțeleagă că majoritatea zdrobitoare a românilor nu îi mai vor, chiar îi urăsc.

Și cu cât insistă, ura crește tot mai tare….

În schimb, dacă vor să supraviețuiască, trebuie să promită acum că România nu va intra în război, nu va mai livra un glonț în Ucraina, nu va mai cheltui peste 2% din PIB pentru înarmare.

Trebuie să ia măsuri clare de scădere a fiscalității – reducând și cheltuielile bugetare, să promită că în 4 ani de zile nu se vor mai îndatora, că datoria publică nu va mai sări de 52% din PIB, unde e acum, ci va scădea.

Dar pot? Nu pot….

Și, și mai important, îi va mai crede cineva?

Autor: Bogdan Alexandru Duca

Related Articles

Back to top button